W projekcie mogą wziąć udział mieszkańcy podregionów bialskiego i chełmsko-zamojskiego.
Rekrutacja będzie cykliczna, prowadzona w rundach średnio co dwa miesiące, w okresie IX 2024-XII 2025.
Identyfikacja potrzeb potencjalnych uczestników - zapoznaj się z informacjami na naszej stronie, umów się z lokalnym koordynatorem w jednym z naszych biur lub w punkcie kontaktowym, które znajdziesz w każdym powiecie.
Wybór przez potencjalnych uczestników usługi rozwojowej w BUR – nasz doradca zawodowy pomoże Ci wybrać usługi rozwojowe; przeprowadzi Bilans Kompetencji, indywidualnie dobierze najlepsze szkolenia.
Przekazanie przez potencjalnych uczestników dokumentacji zgłoszeniowych do Operatora - możesz liczyć na naszą pomoc w przygotowaniu, wypełnieniu i przesłaniu dokumentów.
Załóż konto na PLATFORMIE. Pobierz dokumenty, wypełnij je, podpisz i zeskanuj. Wrzuć na platformę w trakcie trwania naboru.
Weryfikacja dokumentów zgłoszeniowych i podpisanie umowy z uczestnikiem - lokalni koordynatorzy pomogą Ci w procesie podpisywania umowy.
Nadanie nr ID wsparcia - otrzymasz od nas swój indywidualny numer wsparcia, z którego będziesz korzystał w projekcie.
Opłacenie usługi z własnych środków - swoje szkolenia opłacasz w pierwszej kolejności z własnych środków, zgodnie z ceną wybranego przez Ciebie szkolenia.
Udział uczestnika w wybranych usługach - uczestniczysz w szkoleniach zgodnie z wybranym harmonogramem.
Wypełnienie przez uczestnika ankiety oceniającej usługę w Systemie Oceny BUR.- po szkoleniu oceń je, wypełniając ankietę.
Przekazanie przez uczestnika do Operatora dokumentacji rozliczającej udział w usłudze (do 14 dni kalendarzowych od ukończenia usługi) - przekaż nam dokumenty po szkoleniu (fakturę, potwierdzenie zapłaty, ankietę). Masz na to 14 dni.
Weryfikacja przez Operatora ww. dokumentów (do max. 7 dni kalendarzowych od dnia złożenia przez uczestnika dokumentów rozliczeniowych) - zweryfikujemy przekazane dokumenty w najszybszym możliwym terminie, maksymalnie w ciągu 7 dni.
Refundacja min. 80% kosztu dofinansowania usługi. - zwrócimy Ci na Twoje konto środki za udział w szkoleniu - będzie to ustalona wcześniej kwota, min. 80% poniesionych przez Ciebie kosztów (max koszt wsparcia tj usługi 5.000 zł netto , vat jest niekwalifikowalny).
Przyznanie dofinansowania będzie odbywało się w następujących etapach:
Założony w projekcie koszt usług rozwojowych/szkoleniowa na osobę wynosi 5.000,00 zł
Pracownik może skorzystać z kilku form wsparcia w ramach określonego limitu. Tematyka szkoleń lub doradztwa powinna wynikać z przeprowadzonej autodiagnozy.
Projekt nie zakłada wsparcia w postaci pomocy de minimis.
Na etapie rekrutacji Uczestników Projektu, badane będzie wystąpienia przesłanek pomocy de minimis (weryfikacja na podstawie statusu Uczestnika Projektu na rynku pracy i tematyki szkolenia w kontekście identyfikacji pomocy de minimis na podstawie odpowiednich dokumentów, w tym zaświadczenia czy wyciągu z CEIDG). W przypadku wystąpienia przesłanek pomocy de minimis Operator podejmie działania zgodnie z zapisami Rozdz.VI zał.12 do Regulaminu wyboru projektów, tj. Operator odpowiada za udzielenie pomocy publicznej lub pomocy de minimis w ramach projektu i wykonywanie obowiązków z tym związanych wynikających z przepisów powszechnie obowiązujących, wskazanych w Rozdz.VI zał.12 do RWP,w szczególności weryfikacji poziomu otrzymanej pomocy w SUDOP przed udzieleniem pomocy de minimis. W przypadku wystąpienia przesłanek pomocy de minimis Operator odpowiada za udzielenie pomocy publicznej/pomocy de minimis w ramach projektu zgodnie z: rozporządzeniem Komisji (UE) nr 1407/2013 z dn.18 grudnia 2013r. (…) i rozporządzeniem Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014r.